• Literárna exkurzia na Orave - Po stopách slovenských realistov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Literárna exkurzia na Orave - Po stopách slovenských realistov.

Žiaci 7.A a 7.B sa vo štvrtok 3.10. 2024 zúčastnili literárnej exkurzie na Orave. Pod pedagogickým dozorom triednej pani učiteľky Mgr. Márie Bachratej a pani učiteliek slovenského jazyka Mgr. Katky Lančaričovej a Mgr. Dominiky Kollárovej absolvovali trasu zo Zelenča do Dolného Kubína, pokračovali do Jasenovej a exkurziu ukončili v Leštinách. V Dolnom Kubíne sa na námestí v krásnej historickej budove nás privítalo Múzeum Pavla Országha Hviezdoslava, kde sú vystavené exponáty, ktoré patrili priamo tomuto slovenskému velikánovi. Pani sprievodkyňa pútavo porozprávala o živote nášho najväčšieho básnika. 5 km od Dolného Kubína sa nachádza Jasenová, v ktorej stojí rodný dom Martina Kukučína. Malebný domček svetlomodrej farby je učupený medzi horami a vo vnútri na Vás dýchne minulosť našich predkov. Žiaci mali zároveň možnosť vidieť autentické zariadenie izieb, domov a dvorov v minulosti. V Leštinách nás čakal artikulárny kostol, ktorý je jedným z 5 na Slovensku a je zaradený medzi chránené pamiatky UNESCO. Pán sprievodca nielen pútavo rozprával o histórii kostola, ale ukázal aj zmysel pre humor, čo žiaci i učitelia ocenili.

• Havarijný stav sociálnych zariadení v materskej škole

• V materskej škole sme koncom minulého školského roka riešili havarijný stav v súvislosti so sociálnymi zariadeniami. Cez kamerový systém boli zistené závady v kanalizačnom potrubí, voda unikala mimo potrubia v stenách. Porucha bola ostránená a boli zakúpené nové wc toalety pre deti materskej školy. Síce sme čakali na ich dodanie dlhší čas, ale dočkali sme sa a tešíme sa z novej rekonštrukcie.

• Svetový deň mlieka

• Žiaci 1. stupňa si pripomenuli Svetový deň mlieka rôznymi aktivitami pod vedením koordinátora environmentálnej výchovy pre I. stupeň - Bc. Ľubomíry Nemčekovej.

• Európsky deň jazykov

• Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov si žiaci II. stupňa pripravili pod vedením vyučujúcich zaujímavé aktivity pre žiakov I. stupňa.

• Poplatok ZRPŠ

• Poplatok ZRPŠ v sume 20€ na žiaka treba uhradiť na účet OZ ZRPŠ do 31. októbra 2024.

Číslo účtu OZ ZRPŠ: SK33 0900 0000 0002 8290 5050.

ĎAKUJEME!

• ZMENA OSPRAVEDLNENIA NEPRÍTOMNOSTI žiakov na vyučovaní a detí, ktoré si plnia povinné predprimárne vzdelávanie v MŠ

• Vážení rodičia,

podľa §144 zákona č. 245/2008 Z.z. sa zmenil spôsob ospravedlenia žiakov z neprítomnosti na vyučovaní a to nasledovne:

(11) Ak neprítomnosť žiaka z dôvodu ochorenia trvá najviac 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dnísúhrnne počas mesiaca najviac 10 vyučovacích dní, neprítomnosť sa ospravedlňuje bez predloženia potvrdenia od lekára. Ak neprítomnosť žiaka z dôvodu ochorenia trvá viac ako 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní alebo súhrnne počas mesiaca viac ako 10 vyučovacích dní, vyžaduje sa aj predloženie potvrdenia od lekára.

(12) Ak neprítomnosť dieťaťa, ktoré plní povinné predprimárne vzdelávanie, z dôvodu ochorenia trvá najviac 7 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní a súhrnne počas mesiaca najviac 14 vyučovacích dní, neprítomnosť sa ospravedlňuje bez predloženia potvrdenia od lekára. Ak neprítomnosť dieťaťa, ktoré plní povinné predprimárne vzdelávanie, z dôvodu ochorenia trvá viac ako 7 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní alebo súhrnne počas mesiaca viac ako 14 vyučovacích dní, vyžaduje sa aj predloženie potvrdenia od lekára.

(13) Vo výnimočných a osobitne odôvodnených prípadoch škola môže vyžadovať lekárske potvrdenie o chorobe alebo iný doklad potvrdzujúci odôvodnenosť neprítomnosti, najmä pri opakovanej neprítomnosti; to platí aj ak ide o ospravedlňovanie podľa odseku 11 alebo odseku 12.