• Zážitková hodina o rastlinách a bylinkách

• Dňa 18.04. 2024 ku nám prišli žiačky zo strednej zdravotníckej školy a pre žiakov I. a II. ročníka mali pripravenú interaktívnu hodinu plnú netradičných úloh, zameraných na rastliny a bylinky. Prváci sa naučili, čo rastliny dokážu, čo potrebujú na prežitie, aké časti má rastlina. V skupinách kreslili liečivé rastliny a vytvorili si vlastný herbár, skladali kvety z rôznych častí aj s ich názvom a posadili si svoje vlastné semienka do zeme. Druháci sa učili o liečivých rastlinách a jedovatých rastlinách, kedy rastliny rastú, prečo majú dvoslovné pomenovania, ako si vieme pomôcť, keď sme chorí v zime. V skupinách priraďovali sušené rastliny k obrázkom, skúmali živé listy rastlín a pomocou liečivých vlastností byliniek pomáhali zvieratkám a postavičkám z rozprávok.